Vārda dienas

Leontīne

Latvijā ir 438 personas ar šādu vārdu

Slīpētas dabas radījums, lai gan bieži ar nīgruma zīmogu, jo nevar saprast, ka dzīvē nākas dažkārt vilties. Leontīnei ir raksturīga arī nevērības izteiksme. Jo viņai allaž šķiet par maz apkārtējo uzmanības pierādījumu.

- no Gunara Treimaņa izdevuma "Vārdu noslēpumi"

Leontīne - no personvārda Leontija - no grieķu leon- teios - lauvas. Senākais vārda fiksējums Zemgalē 1857. gadā. Kalendārā no 1883. gada.

- no Indras Andersones izdevuma "Mans vārds"

Tikai ar InfoGuru abonementu


Šīs dienas jubilāri

Makss Vēbers

Vācu sociologs, politekonomists, filozofs (1864 – 1920)

Elizabete II

Apvienotās Karalistes karaliene. Dzimusi 1926.gadā

Šarlote Brontē

Angļu rakstniece (1816 – 1855), sarakstījusi romānu "Džeina Eira"

Diena vēsturē

753.

pirms Kristus pēc romiešu zinātnieka Marka Terencija Varrona ziņām šajā dienā dibināta Roma

1989.

ķīniešu studenti sāk protesta akciju Tjaņaņminas laukumā Pekinā

1994.

astronoms Aleksandrs Volščans paziņo par pirmās planētas atklāšanu citā solārajā sistēmā

Interesanti

Sieviešu loģika
80% sieviešu uzdod tādus jautājumus, uz kuriem atbildes jau zina, tieši tāpēc vienmēr jāatbild patiesība.

Darbaholisma sekas
Cilvēkiem, kuri strādā vairāk nekā 11 stundu dienā, ir divreiz lielāks risks piedzīvot depresiju nekā tiem, kas darbā pavada 7-8 stundas.

Bīstamā tanoreksija
Par tanoreksiju vai tanaholismu sauc vienu no mūsdienu bīstamākajām atkarībām – apsēstību ar sauļošanos.

Pasmaidi

Jo augstāka balss, jo zemāks intelekts. /E.Ņūmens