Veselība

Prāta spējas ir cieši saistītas ar dienas režīmu

Krievu ārsts un ajūrvēdas doktors Oļegs Genadjevičs Torsunovs savā praksē pārliecinājies, ka pastāv likumsakarības starp cilvēka pašsajūtu un laiku, kad cilvēks dodas pie miera. No gulētiešanas laika ir atkarīgs prāta un organisma kopējais dzīvības tonuss un pat cilvēka liktenis.

„Eksistē tikai viens veids pareizi kontaktēties ar laiku – baidīties no tā un censties tam pakļauties,” skaidro O.Torsunovs. „Katrai dzīvai būtnei ir sava iespēju pakāpe pakļauties laikam. Tā tiek noteikta ar viņas karmu vai, citiem vārdiem, kā viņas pagātnes rīcība ietekmē likteni. Tādā veidā attiecības ar laiku ļoti stipri ietekmē attiecību slogs, kas uzkrāts iepriekšējās dzīvēs.”

Kā skaidro O.Torsunovs, Saule ir laika rats (kala-čakra). Ar savu kustību, kas piepildīta ar laika spēku, saule liek organismam darboties cikliski. „Katru sekundi organismā notiek pilnīgi noteikti procesi un to norise atkarīga no Saules kustības fāzes. Pulksten 12 naktī ir brīdis, kad Saule atrodas savā viszemākajā punktā. Šajā laikā mūsu ķermenim jāatrodas maksimālās atpūtas stāvoklī. Ja ņem vērā Vēdu rekomendēto faktu, ka cilvēkam vecumā no 18 līdz 45 gadiem jāguļ vidēji 6 stundas, tad labākais laiks miegam ir trīs stundas līdz pulksten 24un trīs stundas pēc tam.”

„Saprāts un prāts visaktīvāk atpūšas no 9 līdz 11 vakarā. Tāpēc, ja Jūs neesiet aizmidzis vismaz līdz 10 vakarā, tad cietīs Jūsu prāta un saprāta funkcijas,” brīdina ārsts.

„Ejot gulēt pēc pulksten 11 vakarā, prāta spējas un saprātīgums pamazām kritīsies. Prāta un intelektuālo spēku pazemināšanās nenotiek uzreiz, un pirmās pazīmes ir pazemināta uzmanības koncentrācija vai pārmērīgs prāta sasprindzinājums. Par saprāta spēka pazemināšanos liecina kaitīgo ieradumu pastiprināšanās, gribasspēka samazināšanās un nepieciešamības pēc seksa, ēdiena, miega un konfliktiem palielināšanās.”

Ja kaut kādu iemeslu dēļ cilvēks no pulksten 11 līdz 1 naktī neguļ, tad cieš viņa prānas (dzīvības spēka) aktivitāte, kas cirkulē organismā. O.Torsunovs ievērojis, ka pēc kāda laika, prānas funkciju traucējumu rezultātā, parādās nervu un muskuļu sistēmas traucējumi. Ja cilvēks neguļ no 1 naktī līdz 3 no rīta, tad cieš viņa emocionālais spēks. Tādā veidā parādās pārmērīga aizkaitināmība, agresivitāte, antagonisms.

„Ja cilvēka nodarbošanās notiek steigā un lielā nervu sasprindzinājumā, tad viņam noteikti jāguļ 7 stundas un jāceļas pulksten 4-5 no rīta vai jāguļ pat 8 stundas un jāceļas pulksten 5-6 no rīta. Taču pilnīgi visos gadījumos iet gulēt vēlāk par pulksten 10 vakarā ir kaitīgi gan psihiskajai, gan fiziskajai veselībai,” rezumē ārsts.

Avots: Torsunovs O. Laimīgas dzīves likumi, 2004, tulkojusi Digna Metsaota.

Ilustrācija: sxc.hu

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Asaru maģija
Raudot, ja pirmā asara iztek no labās acs, tad tās ir laimes asaras, bet, ja pirmā asara izrit no kreisās acs, tad tās ir sāpju asaras.

Domu spēks
Pozitīva domāšana var paildzināt dzīves ilgumu, stiprināt imūno sistēmu un mazināt depresiju.

Tēvs un dēls
Mitoloģija māca, ka Dēla un Tēva cīņa ir ne tikai normāla, bet arī neizbēgama. Vēl vairāk – ja tajā uzvar Dēls, tad tas liecina, ka attīstība notiek.

Padomnieks

Vai zināji?

Smalkās naudas matērijas pievilināšanai maciņā jātur šķipsniņa malta kanēļa un pāris piparmētru lapiņu.

Pasmaidi

Profesors nezina vairāk par tevi, tikai viņa nezi-nāšana ir labāk noorganizēta. /E.Deils