Ticība

Bahai – visjaunākā no reliģijām

Bahai ticība ir visjaunākā no pasaules neatkarīgajām reliģijām. Kopš saviem neskaidrajiem sākumiem 19. gadsimta vidū Irānā, mūsdienās tā ir izplatījusies ikvienā pasaules daļā un nodibinājusi savas administratīvās institūcijas vairāk nekā divsimts neatkarīgās valstīs.

Lasīt vairāk ...

Pasaulē izplatītākās reliģijas

Pēc piekritēju skaita lielākās reliģijas pasaulē ir kristietība, islāms, hinduisms, budisms un ķīniešu tradicionālās reliģijas. Jaunākie statistikas dati arī liecina, ka vairāk nekā miljards cilvēku visā pasaulē nav reliģiozi un neseko nevienai no reliģiskajām mācībām.

Lasīt vairāk ...

Atbrīvošanās no ciešanām jeb budisms

Budisma reliģijas pamatā ir mācība par četrām cildenajām patiesībām. Lai atbrīvotos no ciešanām, sasniegtu zināšanas, izprastu pasaules likumu un pārdzimtu par cilvēku, šīs pateicības ievēro un vienai no pasaules lielākajām reliģijām pievērsušies teju 400 miljoni cilvēku Ķīnā, Korejā, Japānā, Tibetā un citviet.

Lasīt vairāk ...

„Mūžīgā reliģija” – hinduisms

Hinduisms ir vecākā un daudzpusīgākā no lielajām pasaules reliģijām, un tajā atrodamas teju visas cilvēcei pazīstamās reliģiskās izpausmes formas, sākot ar dabas dievību pielūgsmi un politeismu un beidzot ar filosofiski izsmalcinātu monoteismu un ticību, ka pastāv universāls pasaules likums.

Lasīt vairāk ...

Islāma dibinātājs un pravietis – Muhameds

Muhameds, veiksmīgs un cienījams karavānu vadītājs, bija 40 gadus vecs, kad reiz kādā alā netālu no Mekas redzēja sapni erceņģeli Gabriēlu. Eņģelis sniedza viņam grāmatu, pavēlēdams lasīt un sludināt cilvēkiem Dieva vēsti. Vēlāk Muhameds nodibināja vienu no pasaulē lielākajām reliģijām – islāmu.

Lasīt vairāk ...

Interesanti

Legālā „narkotika”
Šokolāde satur fermentu anandamīdu, kas stimulē cilvēka smadzenes tādā pašā veidā kā marihuāna.

Miljards sekundes
Kad cilvēks paliek 31 gadu vecs, viņš ir nodzīvojis tieši miljards sekundes.

Vīriešu veselība
Visizplatītākie vīriešu nāves cēloņi Latvijā ir asinsrites sistēmas slimības, audzēji un ārējie nāves cēloņi.

Padomnieks

Vai zināji?

Augoša Mēness 11.dienā ieteicams griezt kāju un roku nagus.

Pasmaidi

Nemaz nevajag strādāt, lai nebūtu laika. /J.Ipohorska