Ticība

Nauda ir līdzeklis, nevis mērķis

Kas ir nauda un kālab tā ir vajadzīga? Kā pareizi attiekties pret naudu un kāds domām sakars ar naudas daudzumu cilvēka dzīvē? Uz šiem mūsdienās daudzus cilvēkus mokošajiem jautājumiem atbildes garīguma skatījumā spējis sniegt krievu psihoterapeits un dziednieks Valērijs Siņeļņikovs.

Valērijs Siņeļņikovs savā grāmatā „Dzīves noteicēja mācībgrāmata” naudu definē kā instrumentu un līdzekli, nevis mērķi: „Daudziem cilvēkiem viss ir vērsts uz naudu. Viņu  liktenis un dzīve ir atkarīgi no naudas. Cilvēki paši labprāt ļauj sevi paverdzināt un nesaprot to.”

Viņš daudzas reizes atkārto, ka nauda ir tikai līdzeklis lietu un pakalpojumu iegūšanai. Savukārt lietas un pakalpojumi cilvēkiem ir vajadzīgi, lai īstenotu savus nodomus. „Tāpēc nauda jāizmanto atbilstoši tās uzdevumam, proti, lai tā dotu labumu sev un citiem. Bet problēma ir tā, ka cilvēki ir piešķīruši naudai milzīgu enerģiju un varu un pacēluši to pāri sev un vispār pāri dzīvei. Naudai nav nekādas dzīvinošas enerģijas! To ir svarīgi saprast!” uzsver dziednieks.

Autors raksta, ka nauda ir neorganiskās pasaules priekšmets, turklāt mākslīgs, cilvēka radīts un cilvēkam paredzēts priekšmets: „Ja jūs zināt, kā strādā nauda, jūs valdāt pār to, un tad nauda sāk strādāt jūsu labā, nevis jūs – naudas labā. No šā brīža jūs sākat veidot bagātību.”

Cilvēks ir noteicējs par savu naudu, nevis otrādi.

„Naudas daudzums jūsu dzīvē ir tieši saistīts ar to, kā jūs attieca­ties pret sevi, kā vērtējat un cienāt sevi. Bet kā mēs attiecamies paši pret sevi?!” retoriski jautā Valērijs Siņeļņikovs.

Viņš arī skaidro, ka, ja cilvēks izjūt naudas kā līdzekļa trūkumu, tad tas ir tikai tāpēc, ka zemapziņas līmenī pats cilvēks naudu noliedz: „Jūs varat sacīt visu, ko vien vēlaties: ka jūs gribat naudu, ka jums tā ir vajadzīga. Bet svarīgi ir nevis tukši vārdi, bet gan jūtas, emocijas un tēli, kas jums mīt dvēselē, zemapziņā. Tā arī ir jūsu īstā attieksme pret naudu.”

Dziednieks savā praksē ir pārliecinājies, ka cilvēku negatīvās, postošās domas attiecībā uz naudu, raizes par bioloģisko izdzīvošanu, dažādi aizspriedumi kavē naudas rašanos un piesaistīšanos cilvēka maciņam. Viņš arī iesaka veidot pret naudu vieglu un pozitīvu attieksmi, kā arī ņemt vērā to, ka tieši radošas un gaišas domas spēj vislabāk piesais­tīt naudu.

Ilustrācija: saimnieks.lv

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Pirmais vārdiņš
Meitenes pirmo vārdiņu parasti pasaka ātrāk nekā puikas un arī ātrāk iemācās izrunāt sakarīgus teikumus.

Matemātikas brīnums
Iedomājies ciparu. Dubulto to. Pieskaiti seši un sadali uz pusi. Tad atņem ciparu, ko iedomājies sākotnēji. Un atbilde ir 3.

Cieni dzīvniekus
Dzīvnieki ir garīgas būtnes, kas enerģiski attīra pasauli.

Padomnieks

Vai zināji?

Naudas plūsmu bremzē krāmi un vecas mantas. Lietas, ko ilgu laiku nelietojat, jāmet ārā vai jānodod labdarībai.

Pasmaidi

Priekšnieks – cilvēks, kurš ierodas laikā darbā tajā dienā, kad jūs nokavējat, bet nokavē tajās dienās, kad jūs ierodaties laikā. /L.Levinsons