Raksti

Ģimenei jābūt kā cilvēka „miera ostai"

Indiešu gudrais un pasaulslavenais Sai Baba par ģimeni ir teicis: „Sapratne un miermīlība ģimenē ir ļoti nepieciešama, lai būtu normāla ģimenes dzīve”, bet lai sasniegtu mieru un harmoniju ģimenē cilvēkiem ir jāievēro arī garīgas dzīves likumi un jāmāca bērniem cilvēciskas vērtības.

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā ir šķirtas ļoti daudzas laulības – vairāk nekā 50%. Latvieši pārņēmuši arī rietumvalstīs ierasto dzīvošanu kopā oficiāli nesareģistrējoties. Ģimene ir mūsu „miera osta", bet vai visiem tā ir? Kāpēc mums ir problēmas ģimenē, kāpēc mēs neprotam izvei­dot harmoniskas attiecības?

„Tāpēc, ka dažkārt mēs katrs kā indivīds nejūtamies harmonijā un savu slikto gara­stāvokli vai negācijas atbrīvojam tieši ģimenē, jo sabied­rībā ir kauns atklāt savu negatīvo pusi. Ja mēs būsim harmonijā, tad arī mūsu ģimene būs harmonijā. Lai mēs varētu būt harmonijā, mums ir jāievēro cilvēciskās vērtī­bas. Katrā mājā ir jākoncentrējas uz cilvēciskajām vērtī­bām. Tieši mājas pavards ir tā vieta, kur piedzimst un uz­plaukst cilvēciskās vērtības,” norāda latviešu dziedniece Elvita Rudzāte.

Dziedniece savā darba praksē pārliecinā­jusies, ka mūsdienās cilvēki nespēj izprast otru cilvēku, jo viņiem pietrūkst zināšanu par Dievišķo pasauli un dzīves liku­miem. Kad viņa cilvēkam tos izskaidro, tad viņš sāk brīnī­ties pats par sevi – kā varējis dusmoties uz savu ģimenes locekli un pieļaut kļūdu, kas izraisījusi lielas nesaskaņas vai pat šķiršanos. Visvairāk no tēva un mātes nesaskaņām cieš bērni. Ģimenē, kurā ir strīdi, pastāv ļoti liela varbūtība, ka bērniem būs veselības un uzvedības problēmas.

Indiešu gudrais Sai Baba māca: „Vecāki ir vainīgi, ka mūsdienās bērni ir tik samaitāti. Viņi ir gatavi izpildīt ikvienu bērna vēlēšanos, bet tā nav Mīlestība, tā ir tikai nesamērīgas pieķeršanās atspulgs, kas noved tikai līdz vilšanās un ciešanu piedzīvošanas. Vecāku pienākums ir iemācīt saviem bērniem cilvēciskās vērtības – Patiesību, Taisnīgumu, Mīlestību. Bērniem ir jāaug ģimenē – cieņas, uzticības, savstarpējas izpalīdzības un sadarbības atmosfērā.”

Sai Baba saka: „Nav svarīgi, cik vainīgi ir un cik nepareizi dzīvojuši vecāki, saviem bērniem viņi vēl tikai labu. Bērni varētu cienīt vecākus kaut vai par to, kā ar atcerēties, ka vecāki viņiem ir dāvinājuši pašu galveno – dzīvību, pēc tam ziedojoties, lai bērni izdzīvotu, rūpējoties un mīlot. Bērnam tas ir jānovērtē un jāciena vecāki, neskatoties uz to, ka viņiem varbūt ir arī sliktas īpašības. Tikai tad, ja bērni ciena savus vecākus, viņu bērni cienīs viņus pašus."

„Ja jūs nevērīgi izturēsieties pret saviem vecākiem, tad tieši tāpat jūsu bērni izturēsies pret jums. Kāda ir ģimene, tāds ir koks. Viss atgriežas pie jums kā atspulgs. Tas ir neizbē­gami. Ja jūs liekat saviem vecākiem liet asaras, tad līdzīgi ar jums izrīkosies jūsu bērni. Tāpēc katram ir jākalpo sa­viem vecākiem. Nemēģiniet pārveidot savus vecākus, tai ir neiespējami. Mīliet viņus tādus, kādi viņi ir. Novērtējiet vecāku doto iespēju dzīvot. Es zinu, ka daudzi cilvēki nici­na savus vecākus piedzīvotās smagās bērnības dēļ, bet viņi nezina, ka viņu Gars pats izvēlējās tādus vecākus, lai apgūtu dzīves mācību stundas,” atgādina Elvita Rudzāte.

Avots: Rudzāte E. Piedošanas mācība, 2010

Ilustrācija: wallpaperart.com

 

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Nē! lamuvārdiem
Krievu zinātnieki uzskata, ka lamuvārdos iemiesojas ļaunie dēmoni. Cilvēki, kuri daudz lamājas, biežāk slimo un straujāk noveco.

Citplanētieši
Uzskata, ka bites un zirgi esot atnākuši uz Zemes no citām planētām, lai mums kaut ko svarīgu pavēstītu.

Zirgi
Zirgi spēj pārņemt saimnieku slimības, neveiksmes, kā arī sajust negatīvo enerģiju un smalkā plāna būtnes.

Padomnieks

Vai zināji?

Lai aktivizētu savas vēlmes un piesaistītu iecerēto, piemērotākās būs 1., 6. un 13. Mēness diena.

Pasmaidi

Mūsu dienās kādu nomazgāt baltu var galvenokārt ar tintes palīdzību. /Dž.Prentis