Nauda

Naudaskāre piesauc sliktu likteni un ciešanas

Vēlēšanās neizlaist naudu no rokām un skopums attiecībā pret naudu cilvēku dzīvē rada pārmērīgu sasprindzinājumu, laika trūkumu, nogurumu, slimības un vilšanos. Tāpat naudaskāre spēj negatīvi ietekmēt cilvēka dzīves kopējo ritējumu un piesaistīt papildus ciešanas un pārbaudījumus.

Krievu ārsts un seno zināšanu „vēdu” pētnieks Oļegs Torsunovs skaidro, ka attieksmē pret naudu ir būtiski atšķirt divus jēdzienus – skopums un taupīgums. „Taupīgums un skopums nav viens un tas pats. Skops cilvēks nevar būt taupīgs. Skops cilvēks ir ļoti pieķēries visam, kas viņu interesē un tiecas to iegūt, attiecīgi viņa ietaupījumi kūst. Viņš pastāvīgi baidās par savu īpašumu un to sauc par skopumu.”

Viņš arī norāda, ka nabadzība ir rezultāts skopumam un mīlestībai pret naudu: „Mums ir izvēles brīvība: vai nu kļūt bagātiem, bet tajā pašā laikā mīlēt darbu, nevis bagātību, vai mīlēt bagātību un strādāt naudas dēļ un, beigu beigās, kļūt nabagiem.”

Skopums neļauj cilvēkam kļūt laimīgam, un ne pa velti ir paruna – „skopais maksā divreiz”.

Oļegs Torsunovs uzver, ka arī domāšana tikai par naudas pelnīšanu, darba samaksu un strādāšana bez darba mīlestības cilvēka dzīvē rada vienas vienīgas ciešanas: „Naudaskārs cilvēks pastāvīgi domā, kad beidzot beigsies darba maiņa un viņš varēs iet mājās. Jau pati šī gaidīšana rada ciešanas. Pamazām uzkrājas neapmierinātība."

"Šīs neapmierinātības dēļ, cilvēks sāk domāt, ka neviens viņa darbu nenovērtē. Tā attīstās aizvainojums pret priekšniekiem, darbabiedriem, radiniekiem, likteni un dzīvi. Tas rada konfliktus gan darbā, gan mājās. Savukārt konflikti rada izmisumu, kaitīgos ieradumus un rezultātā – apziņas degradācija un ģimenes izjukšana.”

Lai no tā izvairītos un veidotu pareizu attieksmi pret naudu, Oļegs Torsunovs aicina saprast, ka pret naudu ir jāizturas ar cieņu un godbijīgi. „Cienīt naudu tas nozīmē nesavtīgi to izmantot Dieva vārdā, lai visiem būtu kāds labums. Jāsaprot, ka nauda ir Dieva enerģija, kas domāta, lai mums būtu materiāli līdzekļi, kas nepieciešami pašu un apkārtējo cilvēku garīgās dzīves organizēšanai."

„Laimi dzīvē var gūt tiecoties dzīvot citiem, mīlot darbu, esot godīgam, līdzcietīgam, labam, pazemīgam. Laime dievbijībā ir daudz pievilcīgāka par laimi, kas rodas tiecoties pēc personīgā komforta, bagātības, panākumiem, slavas un naudas,” rezumē Oļegs Torsunovs.

Avots: Torsunovs O. Laimīgas dzīves likumi, 2004, tulkojusi Digna Metsaota.

Ilustrācija: LETA

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Mācās atšķirīgi
Mācību procesā meitenes izmanto valodu, zēni labāk apgūst klusējot. Prasmju apguvē meitenes seko instrukcijām, zēni izmanto savu iepriekšējo pieredzi.

Banāni nāk no auga
Banāni nav augļi, kā pierasts uzskatīt. Banāni aug „banānkokos”, kas patiesībā ir milzīgi sulīgi lakstaugi.

Ūdens
Ezotērikā ūdens ir gan kā šķīstīšanās un atdzimšanas līdzeklis, gan kā nāves un vecās pasaules bojāejas simbols.

Padomnieks

Vai zināji?

Lai aktivizētu savas vēlmes un piesaistītu iecerēto, piemērotākās būs 1., 6. un 13. Mēness diena.

Pasmaidi

Tāpēc, ka nav astes, cilvēki bieži vien luncina mēles. /L.Kumors