Veselība

Hirudoterapija – ārstēšana ar dēlēm

Dēlēs koncentrētas visas dzīvībai nepieciešamās bioloģiski aktīvās vielas, tāpēc tās var izmantot dažādu slimību ārstēšanai. Pasaulē eksistē aptuveni 400 veidu dēles, taču ārstniecībā izmanto tikai vienu. Medicīniskās dēles audzē speciāli, un tas nozīmē, ka nevar vienkārši doties uz purvu, atrast dēli un mēģināt sevi ar to izārstēt.

Kā tad notiek procedūra ārstēšana ar dēlēm? Ārsts apgulda uz kušetes, izņem no burkas dēli un uzliek tieši uz slimās vietas vai bioloģiski aktīvajos punktos, kas atbild par konkrētu iekšējo orgānu. Dēle ar zobiem pārdur cilvēka ādu un pa to spraudziņām ievada organismā dažādus fermentus, 3000 ol­baltumvielu un vairākus simtus molekulāro sa­vienojumu.

Dēlēm ir 270 hitīna zobu, pieci pāri acu un ožas orgāni pa visu ķermeni. Izsūcot 5 līdz 15 mililitrus asiņu, dēle cilvēka asinsrites sistēmā ievada aptuveni 400 bioloģiski aktīvu vielu. Lai gan procedūra neizklausās sevišķi patīkama, patiesībā sāpes kodiena laikā ir pa­visam nelielas – it kā tev iekostu reizē divi odi.

Dēle pārkož ādu pusotra divu milimetru dziļumā un izsūc venozās asinis no sīkajiem kapilāriem. Vienā reizē parasti tiek izmantotas trīs četras dē­les, taču reizēm pilnīgi pietiekot tikai ar vienu šo „ūdens ārstu”. Procedūra ilgst aptuveni 20 minūtes. Pēc tam dēli no ādas var viegli noņemt. Tiesa, pēc procedūras vēl kādu laiku turpināsies asi­ņošana, tāpēc brūcei parasti uzliek pārsēju. Lai novērstu iespējamo infekciju izplatīšanos, dēles uzreiz pēc izmantošanas iznīcina.

Kā skaidro speciālisti, dēlēs koncentrētas visas dzīvībai nepieciešamās bioloģiski aktīvās vielas, tāpēc tās var izmantot dažādu slimību ārstēšanai.

Vieglāk ir nosaukt slimības, kuras ar dēlēm neārstē, nekā tās, kuras ārstē.

Ar medicīniskajām dēlēm ārstē hipertoniju, ausu, deguna un kakla slimības, osteohondrozi, radikulītu, glaukomu, kataraktu, holecistītu, pankreatītu, ginekoloģiskās saslimšanas, impotenci, liekā svara problēmas, varikozes, tromboflebītu un daudzas citas organisma saslimšanas.

Dēles iespējams izmantot arī kosmetoloģijā – to uzlikšana palīdz samazināt celulītu, krunciņas sejā, kā arī uzlabot sejas ādas krāsu. Taču jāņem arī vērā, ka ārstēšana ar dēlēm nav ieteicama bērniem, grūtniecēm un cilvēkiem, kuri sirgst ar slimībām, kas saistītas ar sliktu asins recēšanu.

Avots: no preses materiāliem

Ilustrācija: esmuvesels.lv

Autors

InfoGuru redakcija

Interesanti

Bērna dzimums
Bērna dzimums atkarīgs no tā, kādā zodiaka zīmē vīrišķajā vai sievišķajā Mēness atradies ieņemšanas brīdī.

Lietussarga maģija
Lietussargu nedrīkst likt uz gultas, jo tā mājoklim var tikt pārtraukta naudas pielūdes enerģija.

Pasaulē vecākais cilvēks
Garākais dokumentētais cilvēka mūžs ir francūzietei Žannai Kalmentai, kura nodzīvoja 122 gadus un 164 dienas.

Padomnieks

Vai zināji?

Vēža zīmē dzimušo vājākās vietas ir kuņģis un barības vada orgāni, krūšu lejas daļa, gļotāda, aknas, žultspūslis, mēle.

Pasmaidi

Centies būt gudrāks par citiem, bet tā, lai citi to nepamanītu. /F.Česterfilds