Vārda dienas

Anšlavs

Latvijā ir 1 personas ar šādu vārdu

Moderns intelektuālis, ar pašironiju un kritisku skatienu apveltīts talants. Necieš sīkumainību, pielīšanu, skopulību un tukšu dižošanos. Prot pavērt noslēpuma aizkaru cita dvēselē, necenšoties nevienu pārveidot. Tikai mīlestībā var kļūt bezgala maigs un paļāvīgs. Savas jūtas gan slēpj aiz bravūrības maskas. Sabiedrībā gaišs, impulsīvs jokdaris. Bieži iekrīt arī sevis apcerē, pesimismā un melanholijā. Pilnīgi atzīdams zemapziņas milzīgo lomu, reālajā dzīvē var būt pavisam nepraktisks.

- no Gunara Treimaņa izdevuma "Vārdu noslēpumi"

Anšlavs - sudaviešu dievs, kas 1530. g. prušu sudaviešu grāmatā rakstīts kā Auschauts; vārds tiktāl sagrozīts, ka tā nozīme kļuvusi neskaidra. Daži vācu autori to uzskata par veselības dievu. Latvijā ieviesis J. Alunāns. Senākais vārda fiksējums Rīgā 20. gs. sākumā. Kalendārā no 1889. gada.

- no Indras Andersones izdevuma "Mans vārds"

Tikai ar InfoGuru abonementu


Interesanti

Asaru maģija
Raudot, ja pirmā asara iztek no labās acs, tad tās ir laimes asaras, bet, ja pirmā asara izrit no kreisās acs, tad tās ir sāpju asaras.

Domu spēks
Pozitīva domāšana var paildzināt dzīves ilgumu, stiprināt imūno sistēmu un mazināt depresiju.

Tēvs un dēls
Mitoloģija māca, ka Dēla un Tēva cīņa ir ne tikai normāla, bet arī neizbēgama. Vēl vairāk – ja tajā uzvar Dēls, tad tas liecina, ka attīstība notiek.

Pasmaidi

Jo vairāk es zinu, jo vairāk es zinu nevajadzīgo. /A.Kučejevs