Raksti

Kur slēpjas laimīgas ģimenes noslēpums?

Laimes un saticības sajūtas uzturēšanai ģimenē ir nepieciešami vairāki obligāti pamatkomponenti – mīļums un maigums attiecībās, kopējas intereses un dzīves vērtības, mīlestība pret bērniem un interese par viņu dzīvi, spēja rūpēties un novērtēt citu rūpes, kā arī daudzi citi.

Laimes iegūšanai ir svarīga arī atsaucīga ģimenes locekļu attieksme pret otra vajadzībām un vēlmēm. Tāpat visiem ir jāpārvar vēlēšanās valdīt vienam pār otru. Ģimenē prieku ienesīs arī dažādi spēles elementi un kopīgas izklaides, kā arī labi attīstīta humora izjūta gan vecākiem, gan bērniem.

Jāatceras arī, ka ģimene tiek veidota tādēļ, lai padarītu bērnus laimīgus! Bērnu vajadzībām un vēlmēm ir jāpievērš daudz uzmanības un mazajām atvasēm ir jāsniedz daudz mīlestības.

Ieviesiet ģimenē arī šo gudro 15 minūšu likumu: tikko satiekoties pirmajās minūtēs no vīrieša nedrīkst neko pieprasīt! Pētījumos atklāta baisa tendence – 87% sieviešu pirmajās minūtēs, kad vīrs pārnāk mājās, kritizē vīrieti, kas iznīcina laimi ģimenē jau pašos pamatos.

Ja ievērosiet šo likumu, vīrietis kļūs apmierināts caur ārējiem sasniegumiem, ārējo veiksmi, karjeru, bet sieviete – caur attiecībām ģimenē. Tāpēc vīrietim, pirmkārt, jājūtas vajadzīgam. Viņam obligāti jāliek justies svarīgam, ka viņš ir nevis vienkārši varonis, bet gan visas ģimenes glābējs un ko gan mēs visi bez viņa darītu...

Vēl viena ļoti vienkārša laimīgas ģimenes dzīves recepte: vēlaties vīrieti darīt apmierinātu – netraucējiet viņam, vēlaties apmierināt sievieti – parunājiet ar viņu.

Vīrietim svarīgāks ir tas, ko viņš dara, nevis ar ko. Bet sievietei – nevis tas ko viņa dara, bet ar ko kopā viņa to dara. Un abi savā ceļā pieļauj kļūdas. Tas ir dabīgi un tā nav liela problēma ģimenes dzīvē, bet nepareiza attieksme pret partnera kļūdām var viegli izjaukt attiecības. Padoms ir vienkāršs: jāiemācās būt aizkustinātiem par mīļotā cilvēka dīvainībām. Bet arī ar vīra kļūdām vajag lepoties – „cik lieliski tu visu atrisināji”, nevis „es taču tev teicu”.

Sievietei ir tikai viens padoms: vīrieti nevajag ārstēt, kamēr viņš pats nav atrāpojis, vajag viņu apbalvot par medaļām par drošsirdību. Lietpratīga sieviete spēj izveidot savu vīru no nulles. Vīrietis ģimenē ir kā tukšs pods, ko sieviete tajā ieliks, to arī iegūs. Jāsaprot arī, ka vēlme uzlabot to, ko vīrietis jau ir izdarījis, nelabvēlīgi ietekmē ģimenes dzīvi.

Savukārt sievietei nepieciešams, lai viņu saprastu, nevis dotu padomu. Sievietei piemīt septiņas labvēlīgas īpašības, tādas kā Satja (patiesība), Prema (mīlestība), Dharma (taisnprātīgums), Šanti (miers), Titikšava (iecietība), Ananda (svētlaime) un Svadharma (garīgums). Tāpēc ģimenē sievieti sauc par Griha Lakšmī, kas nozīmē „Ģimenes Panākumu Dieviete”. No attieksmes pret sievieti atkarīga mājas un ģimenes labklājība. Sievietes uzdevums ir dienu ģimenē piepildīt ar garīgām emocijām un darbību. Un sekot līdzi, lai domas, ēdiens un visu ģimenes locekļu sarunas būtu veltītas cēlām un garīgām lietām.

Ilustrācija: sxc.hu

Autors

InfoGuru redakcija

Viedokļi

Pievienot viedokli

Interesanti

Dvēseles tīrība
Veselīgu ķermeni mēs radām paši, palīdzot tam attīrīties un domājot, ko ēdam, kā dzīvojam. Jau Senajā Grieķijā teica: veselā miesā – vesels gars!

Par vīriešiem
Kopš 1990.gada Latvijā vīriešu skaits ir samazinājies par 177,6 tūkstošiem jeb 14,3%.

Izsmeļamā bagātība
Ja cilvēkam būtu viens miljards dolāru, un viņš tērētu tūkstoti dienā, tad viņš bankrotētu pēc 2740 gadiem.

Padomnieks

Vai zināji?

Veco maku nevajag izmest – tam jāatdod gods par labu kalpošanu un jāglabā kādā atvilktnē.

Pasmaidi

Ja dāma saka “nē”, tas nozīmē “varbūt”; ja viņa saka “varbūt”, tas nozīmē “jā”; bet, ja viņa saka “jā”, tad tā nav dāma. /Voltērs