Nauda

Iemīli savu darbu un liktenis iemīlēs tevi

Krievu ārsts un vēdu zināšanu izplatītājs pasaulē Oļegs Torsunovs apgalvo: ja cilvēks spēs patiesi iemīlēt savu nodarbošanos un darba kolēģus, arī liktenis viņu iemīlēs un šādam cilvēkam dzīvē klāsies daudz vieglāk. Patiesais gandarījums par darbu nav mērāms naudas izteiksmē – to sniegs īsts prieks par paveikto un labs noskaņojums kolektīvā.

Kā atrast tīkamu darbu?

Kāds darbs un profesija man ir piemēroti – šis ir viens no mūsdienās aktuālākajiem jautājumiem kā jauniešu vidū, tā pieaugušajiem ar ievērojamu darba stāžu. Atbildi var meklēt pie karjeras konsultantiem, izaugsmes treneriem, bet tikpat labi to var atrast arī rūpīgi ieklausoties sevī un atceroties par saviem bērnības sapņiem.

Praktiski ieteikumi veiksmīgai karjerai

Pieredzējušais angļu menedžeris un vairāku pasaules bestselleru autors Ričards Templers apkopojis svarīgākos likumus, kurus ievērojot iespējams ne tikai pakāpties pa karjeras kāpnēm, bet arī pagūt ielēkt „karjeras liftā” un īsā laikā nopelnīt paaugstinājumu amatā!

Kā nekļūt par antivadītāju?

Mūsdienu vadības teorijā parādījies jauns jēdziens – „antivadītāji”, ar kuru tiek apzīmēti tie vadošie darbinieki, kuri nespēj veidot kvalitatīvu komunikāciju ar viņu padotībā esošajiem darbiniekiem un virzīt viņu darbību uz organizācijas mērķu sasniegšanu. Ģenerālis, intrigants, tehnokrāts, augstmanis – tie ir tikai daži no antivadītāju tipiem.

Formālais priekšnieks un neformālais līderis

Nereti gadās, ka formāli par komandas vadītāju ir noteikts viens, bet darbus organizē un darbinieku lojalitāti izpelnījies pavisam cits cilvēks – spilgta personība ar attīstītām komunikācijas spējām. Šī situācija izskaidrojama pavisam vienkārši – darbinieki ir uzticīgi no sava vidus izraudzītajam līderim, nevis formālajam priekšniekam, kas nav attaisnojis uz viņu liktās cerības.

Interesanti

Foto naudas makā
Izpētīts – ja nozaudētajā makā ir bērna fotogrāfija, pastāv 88% liela varbūtība, ka to atgūsiet. Ja dzīvnieka foto – 53%.

Saule un gremošana
Saule aktivizē gremošanai nepieciešamo enerģiju, tāpēc brokastis ieteicams ēst īsi pēc Saules rieta.

Jēzus ir dzimis jūnijā
Izskaitļots, ka Ziemassvētku zvaigzne, kurai Austrumu gudrie sekoja, lai atrastu jaundzimušo Jēzu, pie debesīm patiesībā parādījās 17.jūnijā nevis 25.decembrī.

Padomnieks

Vai zināji?

Vislabāk naudu pārskaitīt agri no rīta, vissliktāk pēc saulrieta.

Pasmaidi

Ja vasaras atvaļinājuma laikā jūsu enerģija izsīkst ātrāk nekā nauda, tad ziniet, ka vai nu jūs esat ļoti bagāts, vai ne sevišķi jauns. /Ž.Golonogova